ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ ДІТЕЙ З ПОРУШЕННЯМИ ЗОРУ

Автор(и)

  • Тетяна Костенко

Ключові слова:

діти з порушеннями зору, дистанційне навчання, тифлоприлади.

Анотація

В статті здійснено аналіз організації та забезпечення дистанційного навчання дітей з порушеннями зору, конкретизовано методичний апарат та визначені умови ефективного забезпечення освітніх потреб дітей з порушеннями зору. Метою статті є визначання актуальних викликів в освіті дітей з порушеннями зору, визначення напрямів та окремих умов реалізації дистанційного навчання, організаційно-методичних засад.  Методами дослідження зазначеної проблеми є аналіз, порівняння та систематизація науково-методичних, вітчизняних та зарубіжних літературних джерел із спеціальної педагогіки та психології.

Результатом дослідження є виявлення у дітей з порушенням зору спеціальних освітніх потреб в індивідуалізованих умовах навчання, включаючи технічні засоби, особливі методи навчання. Це допомогло описати особливості засвоєння навчального матеріалу учнями з зоровою депривацією та рекомендувати тифлотехнічні  прилади для забезпечення дистанційного навчання відповідно до індивідуальних можливостей незрячих учнів та з порушеннями зору. Так, спеціалізовані освітні послуги для учнів з порушенням зору, спрямовані на освоєння інформаційно-комунікаційної компетентності й одержання навичок застосування комп'ютерних технологій як засобу компенсації порушень зору при роботі з інформацією. Система навчання й виховання незрячих дітей та дітей з порушеннями зору є невід'ємною частиною загальноосвітнього процесу й вимагає врахування вікових особливостей, психофізичних можливостей учнів й функціональних показників порушень зору. Дитина з порушенням зору має всі можливості для високого рівня психофізичного розвитку й повноцінного пізнання навколишнього світу з опорою на збережену аналізаторну систему.

Таким чином, для ефективної організації дистанційного навчання незрячих дітей  та дітей з порушеннями зору необхідно використовувати додаткові спеціальні апаратні й програмні засоби, які дозволять забезпечити можливість працювати зі звичайним персональним комп'ютером і програмами загального призначення, а це і текстові редактори, Інтернет-браузери й ін. Стандартність основного комп'ютерного встаткування й програмного забезпечення істотно полегшить настроювання, обслуговування, модернізацію системи, а також відкриє більше можливостей в навчанні.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Опубліковано

2021-10-05