МОДЕЛІ ПІДТРИМКИ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ У РЕАЛІЗАЦІЇ ПРАВА НА ПРАЦЮ: ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД, УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ

Автор(и)

  • Лариса Лук’янова Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України

DOI:

https://doi.org/10.33189/epsn.v2i23.231

Ключові слова:

особи з інвалідністю, ринок праці, соціальна політика

Анотація

Активний розвиток складових системи освіти дорослих сприяв приверненню уваги міжнародної спільноти до питань дотримання прав незахищених категорій осіб, які потребують особливого ставлення та захисту. Однією з таких категорій є особи з обмеженими можливостями. В означеному контексті інтерес представляє система підтримки професійної активності осіб з обмеженими можливостями на працю, яка достатньо ефективно впроваджується у країнах ЄС. У процесі створення такої системи та розроблення ефективних шляхів її імплементації доцільно враховувати досвід зарубіжних країн, де така система функціонує досить успішно вже тривалий час.

Світовий досвід у сфері реабілітації, зайнятості та надання соціальних послуг для осіб з обмеженими можливостями, сприятиме практичній реалізації державних програм та заходів з соціального захисту для людей з інвалідністю.

Розглянуто соціальну політику, яку провадять щодо захисту інтересів осіб з інвалідністю у країнах ЄС, згідно з їх законодавством та загальноприйнятими актами, що діють у рамках країн-учасників. Наведено інформацію щодо моделей підтримки працевлаштування осіб з особливими потребами, проаналізовано заходи підтримки роботодавців та окремі види діяльності державних і недержавних служб зайнятості у країнах ЄС, сформульовано рекомендації щодо підтримки роботодавців та шляхів імплементації конструктивного досвіду окремих країн.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-04-07

Як цитувати

Лук’янова, Л. (2024). МОДЕЛІ ПІДТРИМКИ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ У РЕАЛІЗАЦІЇ ПРАВА НА ПРАЦЮ: ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД, УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ. Освіта осіб з особливими потребами: шляхи розбудови., 2(23), 67-87. https://doi.org/10.33189/epsn.v2i23.231