КОРЕКЦІЙНА РОБОТА З ДІТЬМИ З РОЗЛАДАМИ АУТИСТИЧНОГО СПЕКТРА В ІНКЛЮЗИВНОМУ ОСВІТНЬОМУ СЕРЕДОВИЩІ

Автор(и)

  • Олег Коломійченко

Ключові слова:

розлади аутистичного спектра, інклюзивне освітнє середовище, методи візуальної підтримки.

Анотація

У статті розглянуто особливості використання методів візуальної підтримки в корекційній роботі з дітьми з розладами аутистичного спектру в інклюзивному освітньому середовищі. Метою статті є наукове обґрунтування корекційної роботи з дітьми з розладами аутистичного спектру із використанням методів візуальної підтримки. В статті ми використовували наступні методи: аналіз, порівняння та систематизація науково-методичних, вітчизняних та зарубіжних літературних джерел із спеціальної педагогіки та психології.

Результати дослідження переконливо свідчать про переваги методів альтернативної та додаткової комунікації, методу візуального розпорядку дня, використання соціальних історій, глобального читання, допоміжних схем і таблиць, алгоритмів дій у дошкільному та шкільному освітньому процесі. Зазначено, що для альтернативної та додаткової комунікації використовують символи, піктограми, жести, малюнки, фотографії. Методи візуальної підтримки слід використовувати у випадках відсутності мовлення, або у випадках, коли мовлення дитини є незрозумілим для інших людей. Ці методи базуються на сильних якостях дітей з розладом аутистичного спектра: розвиненої зорової пам’яті та спроможності добре сприймати зорову інформацію. Стаття містить практичні рекомендації щодо використання цих методів в корекційній роботі з дітьми з розладами аутистичного спектру для покращення їх поведінки, якості освіти та підготовки до майбутньої професійної діяльності та незалежного життя.

У висновках зазначено, що для успішного функціонування та навчання в інклюзивних групах і класах для таких дітей потрібні спеціальні методи візуальної підтримки. Це методи врегулювання поведінки, що сприяють розвитку самоконтролю та методи навчання. Використання даних методів в інклюзивному освітньому середовищі робить процес навчання ефективним, запобігає негативним проявам поведінки, підвищує якість засвоюваного матеріалу, готовить дитину до майбутньої професійної діяльності, сприяє розвитку самостійності.

Подальше вивчення розглянутої проблеми передбачає розробку системи комплексної корекційної роботи з дітьми з розладами аутистичного спектру в умовах інклюзивного освітнього середовища.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-10-05