ВИКОРИСТАННЯ НЕВЕРБАЛЬНИХ ЗАСОБІВ КОМУНІКАЦІЇ НА ЗАНЯТТЯХ З ДІТЬМИ З ПОРУШЕННЯМИ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО РОЗВИТКУ

Автор(и)

  • Ганна Соколова ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського»
  • Вікторія Килівник ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського»

DOI:

https://doi.org/10.33189/epsn.v1i19.195

Ключові слова:

діти з порушеннями інтелектуального розвитку, невербальні засоби комунікації, розвиток мовлення, корекційна робота

Анотація

У статті розглядається питання вивчення використання невербальних засобів комунікації на заняттях з дітьми з порушеннями інтелектуального розвитку. Теоретичне вивчення спеціальної психолого-педагогічної літератури дозволило зробити висновок, що питання формування та застосування невербальних засобів в процесі розвитку мовленнєвої діяльності дітей даної нозології залишається недостатньо висвітленим.

Подано основні напрямки корекційно-розвиткової роботи з формування правильного розуміння як вербальних, так і невербальних засобів комунікації. Розкрито значення невербальних засобів в роботі з розвитку мовлення молодших школярів з порушеннями інтелектуального розвитку.

У висновках статті зазначено, що правильно побудована корекційна робота з використанням невербальних засобів комунікації є одним з перспективних шляхів активізації мовленнєвої діяльності та успішної соціалізації дітей.

 

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-12-01

Як цитувати

Соколова, Г., & Килівник, В. (2021). ВИКОРИСТАННЯ НЕВЕРБАЛЬНИХ ЗАСОБІВ КОМУНІКАЦІЇ НА ЗАНЯТТЯХ З ДІТЬМИ З ПОРУШЕННЯМИ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО РОЗВИТКУ. Освіта осіб з особливими потребами: шляхи розбудови., 1(19), 129-137. https://doi.org/10.33189/epsn.v1i19.195